A71/130
Josef Svoboda (1901-1945)
MOSTAR
1. pol. 20. stol.
Olej na plátně, 89,5x89,5 cm, sign. vpravo dole "Jos. Svoboda". Rámováno.
Stav A-B.
Josef Svoboda - rodák z Mariánských Lázní, působil v Praze v oboru krajinomalby. Studoval u malíře E. Čiháka, grafickým školením prošel u Alexandra de Piana. Podnikl studijní cesty po celém Středomoří, včetně severní Afriky. Mnohé jeho malby vznikly za návštěvy bretaňského pobřeží.