Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Svědomí

A71/170

Václav Lamr (1943-2020)

SVĚDOMÍ

1968
Vaječná tempera na plátně, 58,5x71 cm, sign. a dat. vpravo dole "V. Lamr. 68" na zadní straně zn. a dat. "V. Lamr Habrovany 1968, Svědomí, vaj. tempera, v.". Rámováno. Stav A.

Václav Lamr byl český výtvarník, básník, aforista a osobnost evangelikálního hnutí. Rodák z Litovle, absolvoval uměleckoprůmyslovou školu v Brně, obor malířské techniky a malba v architektuře.