A71/201
Franz Hekel
BRONZOVÉ VÍDEŇSKÉ "KOMMODENUHR"
Rakousko, Vídeň
1. čtvrt. 19. stol.
Stolní bronzové hodiny s černými arabskými číslicemi na bílém smaltovaném ciferníku s datumářem. Soudkové pouzdro stroje nesené dvěma delfíny na soklu s figurálním vlysem je završeno drobnou plastikou olejové lampy. Čtvrťový stroj. Zlacený bronz. Rozměr 42x24x14 cm.
Stav D.
Funkční čtvrťové bití, chybí kyvadlo a klíček, drobné poškození smaltu kolem pravého otvoru pro natahování. Jinak kompletní, chod nezjišťován.
Provenience: sbírka Dr. Jaroslava Lorka
Franz Hekel - mistr uváděný ve Vídni kolem r. 1800 a v první čtvrtině 19. stol.