A71/206
TRUHLA
Střední Evropa
80.-90. léta 18. stol.
Korpus truhlice z masivního dubového dřeva intarzovaného ořechovou a javorovou dýhou. Na víku intarzie dvou kalvárských křížů. Na čelní straně trojice kartuší s biblickými výjevy. Na bocích pásková intarzie s mušlemi a florálním motivem. Kování v barokním tvarosloví, pocínováno. Rozměr 113x69x66 cm.