A71/217
KŘESLO
Čechy
30. léta 20. stol.
Křeslo s konstrukcí z ohýbaných chromovaných trubek s bukovými ohýbanými područkami. Původní velmi zachovalý stav.
Rozměr: v. 87 cm, v. sedáku 43 cm.
"Skalický ostatně vždy zdůrazňoval, že nevytvářel sbírku, ale že jeho sbírání je součástí budování životního prostoru. Na přelomu padesátých a šedesátých let se s manželkou rozhodli adaptovat náchodský domek po rodičích pro potřeby mladé rodiny. Jejich cílem bylo obejít nabídku typizovaných nábytkových sestav a vytvořit moderní interiér, který by odrážel jejich životní styl a individualitu." /Jiří pátek (ed.), Útěcha bydlením. Život soukromého sběratele za železnou oponou, Praha 2022/.
Podle psaných poznámek se jedná o produkt firmy Mücke-Melder, Fryštát.
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.