A71/219
MODLITEBNÍ KOBEREC KAYSERI
Turecko
1.pol. 20. stol.
Anatolský "saf" (saph), modlitební koberec pro vícero věřících, modlících se vedle sebe, design mihrábu. Bavlna 270x99cm.
Provenience: sbírka Dr. Jaroslava Lorka