A71/300
DŽBÁNEK Z MLÉČNÉHO SKLA A ŠÁLEK NA ČOKOLÁDU
Čechy, patrně Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, 80. léta 18. stol.
Džbánek z mléčného skla s hruškovitým tělem, úzkou výlevkou a nataveným ouškem je zdoben barevnou emailovou malbou s květinovými motivy. Charakteristický příklad sklářské produkce poslední třetiny 18. století, snažící se konkurovat stoupající oblibě porcelánového zboží na evropských trzích.
Cylindrický koflík s nataveným uchem z opalínového skla, malovaný barevnými emaily: květinové motivy s dominantní plnokvětou růží, zlacený okraj. Spolu: hluboký podšálek z mléčného skla s obdobným dekorem.
V. 17 cm; v. 8 cm, Ø podšálku 13,5 cm.
Stav A-B.