Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Džbánek z mléčného skla a šálek na čokoládu

A71/300

↑ Zpět na položky »

DŽBÁNEK Z MLÉČNÉHO SKLA A ŠÁLEK NA ČOKOLÁDU

Čechy, patrně Harrachovské sklárny, Nový Svět v Krkonoších, 80. léta 18. stol.
Džbánek z mléčného skla s hruškovitým tělem, úzkou výlevkou a nataveným ouškem je zdoben barevnou emailovou malbou s květinovými motivy. Charakteristický příklad sklářské produkce poslední třetiny 18. století, snažící se konkurovat stoupající oblibě porcelánového zboží na evropských trzích. Cylindrický koflík s nataveným uchem z opalínového skla, malovaný barevnými emaily: květinové motivy s dominantní plnokvětou růží, zlacený okraj. Spolu: hluboký podšálek z mléčného skla s obdobným dekorem. V. 17 cm; v. 8 cm, Ø podšálku 13,5 cm. Stav A-B.

↑ Zpět na položky »