Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Brněnský pohár

A71/400

↑ Zpět na položky »

BRNĚNSKÝ POHÁR

Morava, Brno, 16. stol.
Pozdně gotický užitný pohár mladšího typu na nožce, keramika šedého zbarvení, dutá nožka se směrem dolů se rozšiřuje, jednoduchý žlábkovaný dekor. Vyráběly se na rychloobrátkovém hrnčířském kruhu z jemně plavené hlíny vypalované vysokou teplotou, a to od přelomu 14. a 15. do 16. století. Poháry tohoto typu se vyskytují na území Moravy, české části Slezska a rovněž v Rakousku. V. 17,5 cm. Stav B.

↑ Zpět na položky »