Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Dóza (kořenka) - 3 žaludy

A71/402

DÓZA (KOŘENKA) - 3 ŽALUDY

Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur, okolo 1760
Kořenka ve tvaru trojice žaludů na větévce, položených na vinném listu. Všechny 3 nádobky mají odnímatelná víčka s úchyty v podobě drobných žaludů s lístky. Fajáns, na bílé glazuře malováno v tónech zelené s hnědou kresbou, plody stínovány purpurově. 18x17x7 cm. Na podední značeno černě "HH" v ligatuře. Stav restaurováno.