A71/402
DÓZA (KOŘENKA) - 3 ŽALUDY
Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
okolo 1760
Kořenka ve tvaru trojice žaludů na větévce, položených na vinném listu. Všechny 3 nádobky mají odnímatelná víčka s úchyty v podobě drobných žaludů s lístky. Fajáns, na bílé glazuře malováno v tónech zelené s hnědou kresbou, plody stínovány purpurově.
18x17x7 cm.
Na podední značeno černě "HH" v ligatuře.
Stav restaurováno.