Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Dóza ve tvaru svazku chřestu

A71/403

DÓZA VE TVARU SVAZKU CHŘESTU

Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur, 3. čtvrt. 18. stol.
Fajánsová cukřenka ve tvaru svazku chřestových stonků, jeden z nich tvoří i úchyt víka, malováno v pestrých muflových barvách. Srov. Růžena Hrbková, Holíčska fajansa, Bratislava 1954, s. 45, obr. 17; Dr. Fr. Weiner, Holíčská majolika. Zvláštní otisk z čís. 113. Časopisu Vlasteneckého spolku Musejního v Olomouci, Olomouc 1912, tab. X., obr. XIX. 14x7,5x9 cm. Značeno na podední: "H". Stav restaurováno. Obě části lepeny.