A71/404
HRBÁČ
Horní Uhry, Holíč, Holitscher Fayencemanufaktur,
1760-1780
Groteskní postava hrbatého trpaslíka callotovského typu, v dobovém venkovském oděvu se širokým kloboukem, zadní opěrkou a pytlem s jablky před sebou, na nízkém nepravidelném soklu imitujícím přírodní terén. Fajáns, malováno v pestrých muflových barvách s tmavě hnědou kresbou.
V. 16 cm.
Na podední značeno hnědě: "H".
Stav restaurováno.
Lepená levá ruka, ukazovák na ní a okraj klobouku.