Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Závěsný talíř

A71/411

ZÁVĚSNÝ TALÍŘ

Západní Slovensko, okolo 1800
Fajánsová mísa, bíle glazovaná, zdobená pod okrajem a v zrcadle malbou ornamentálních pásů v barvách vysokého žáru v tónech hnědé se žlutým, zeleným a modrým tečkováním, modrou vlnovkovou girlandou a žlutým okrajem. Talíř je zezadu opatřen závěsným očkem. Ø 29,7 cm, v. okraje 6 cm. Neznačeno. Stav B. Glazura krakelovaná, drobné oděrky, větší odštěp v zrcadle.