A71/412
ZÁVĚSNÝ TALÍŘ
Západní Slovensko, 1. pol. 19. stol.
Fajánsová mísa s bělavou glazurou, malovaná barvami vysokého žáru s převládající manganovou: stylizovaný florální motiv v zrcadle, vlnovka a drobné lístky na okraji. Talíř je zezadu opatřen očkem k zavěšení.
Ø 30 cm.
Neznačeno.
Drobné oděrky, vlasová prasklina na okraji.