Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Závěsný talíř

A71/412

ZÁVĚSNÝ TALÍŘ

Západní Slovensko, 1. pol. 19. stol.
Fajánsová mísa s bělavou glazurou, malovaná barvami vysokého žáru s převládající manganovou: stylizovaný florální motiv v zrcadle, vlnovka a drobné lístky na okraji. Talíř je zezadu opatřen očkem k zavěšení. Ø 30 cm. Neznačeno. Stav B. Drobné oděrky, vlasová prasklina na okraji.