A71/415
DVOJICE DŽBÁNŮ
Západní Slovensko, Dechtice, dílna Odlerů, (1. pol.) 19. stol.
Dva fajánsové džbány hruškovitého tvaru s páskovými uchy, bíle glazované, malované stylizovanými florálními motivy a ornamentálními pásy v barvách vysokého žáru.
V. 22 cm.
První džbán značen na podední štětcovou značkou "O", druhý neznačen.
Stav restaurováno.
První džbán má prasklinu na hrdle, druhý byl restaurován I. Bizmayerem a pochází z pozůstalosti sběratele Štefana Cyrila Parráka (1887-1969) z Trnavy.