Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Džbán

A71/416

DŽBÁN

Slovensko, Boleráz, Ján Kitta, nebo Košolná, Jozef Kitta, (1. pol.) 19. stol.
Fajánsový džbán hruškovitého tvaru s páskovým uchem s palcovou opěrkou, bíle glazovaný, dekor pokrývá celou plochu, na výduti květinová kompozice malovaná kobaltem, kolem hrdla a v dolní části dvojitý obloučkový pás. V. 25,5 cm. Na podední štětcové značky "K". Stav restaurováno.