A71/416
DŽBÁN
Slovensko, Boleráz, Ján Kitta, nebo Košolná, Jozef Kitta, (1. pol.) 19. stol.
Fajánsový džbán hruškovitého tvaru s páskovým uchem s palcovou opěrkou, bíle glazovaný, dekor pokrývá celou plochu, na výduti květinová kompozice malovaná kobaltem, kolem hrdla a v dolní části dvojitý obloučkový pás.
V. 25,5 cm.
Na podední štětcové značky "K".
Stav restaurováno.