Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Malovaný džbán

A71/428

MALOVANÝ DŽBÁN

Morava, Telč, Lidová malírna v Telči
Návrh František Fromek 20. - 30. léta 20. stol.
Velký džbán z měkké kameniny s krátkým úzkým hrdlem a páskovým uchem, tvarem se blížící typu čepáku, na krémové glazuře pestře malovaný stylizovaným florálním a ornamentálním dekorem podle lidových vzorů s ústředním motivem dvojice kohoutů na čelní straně. V. 35 cm. Na podední hnědá štětcová značka malírny a vzoru: "F.50.". Stav A. Krakelovaná glazura.