A71/429
DŽBÁN - SOVA
Morava, patrně Tupesy, Jaroslav nebo Oldřich Úředníček, 2. čtvrt. 20. stol.
Velký fajánsový džbán typu sova, bíle glazovaný, na výduti široký pás s výjevem sedláka orajícího s dvojspřežím volků, okolo květinové motivy a ornamentální pásy, malováno v barvách vysokého žáru s hnědou obrysovou kresbou, kolem hrdla a na patce žlutá linka. Pod uchem letopočet "1872", jedná se tedy patrně o repliku staršího džbánu.
V. 36,5 cm.
Neznačeno.