A71/432
Ludvík Siegel (1891-1956)
MADONA S DÍTĚTEM A DUDÁK
1936, 1958
Keramický reliéf obdélného tvaru se segmentovým vrcholem představuje poprsí Madony s lilií a Ježíškem v náručí, pestře malováno v pastelových tónech, na pozadí lidově stylizovaná rozvilinová ornamentika s ptáčky, dekorativní rám. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2022.
Keramická figurka kráčejícího venkovského chlapce s dudami, na nízkém osmibokém soklu imitujícím terén, s florální opěrkou, barevně glazováno a ručně malováno.
38,5x29 cm, v. 19 cm.
V levém dolním rohu signováno a datováno "L. Siegel 1936". Zespodu modré štětcové iniciály "L. S.", na boční straně podstavce datováno "1958.".
Ludvík Siegel - moravský keramik a sochař původem z Břeclavi, studoval Odbornou keramickou školu ve Znojmě, Uměleckoprůmyslovou školu a Akademii ve Vídni. Působil v Uherském Hradišti, kde byl vedoucím keramické dílny J. Stancl a syn. Vystavoval na výstavě soudobé kultury v Brně 1928.