Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Klečící akt Graniton

A71/435

KLEČÍCÍ AKT GRANITON

Československo, Břehy, Graniton továrna pro uměleckou keramiku z kameniny Rydl & Thon, Svijany-Podolí
Návrh patrně Karel Strobl, ca 1911. 30. léta 20. stol.
Ženský akt klečící na levém koleně, levou rukou, opřenou loktem o pravé koleno, si podpírá bradu; vyšší dvoustupňový sokl oválného půdorysu. Bělostřepá pórovina, glazováno, místy jemná krakeláž. Celk. v. 31 cm (vč. soklu). Na boční straně soklu vtlač. monogram "KS", na spodní straně ryté č. modelu "722 I". Stav A. Lit.: J. Hořava, Graniton. Umělecká a užitková keramika 1907-1928, Praha 2016, s. 171 a 356.