A71/458
ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Patrně Německo, 1. třetina 19. stol.
Velký zvonovitý šálek v empírovém tvarosloví, na vyšší patce, s tenkým převýšeným volutovým uchem, dole ukončeným plastickým maskaronem, porcelán, kobaltový fond, zlacená štafáž, podšálek s obdobným dekorem.
V. šálku 11 cm, Ø podšálku 13,5 cm.
Neznačeno.
Šálek a podšálek patrně nepatří k sobě.