A71/601
ZLATÉ NÁUŠNICE S PTÁČKY
2. pol. 19. stol.
Závěsné dámské náušnice ze žlutého zlata, zdobené plně plastickými figurkami ptáčků s jemně gravírovaným peřím, dále ověsky, granulací a drobnými perličkami na "africkém" háčku. R-U punc. značka pro cizí zboží Z-25 (po r. 1868).
Au ryzost
585/1000.
Celková hmotnost 5,53 g, d. 3,5 cm (bez háčku).