Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Stříbrný nástolec a cukřenka

A71/728

STŘÍBRNÝ NÁSTOLEC A CUKŘENKA

Rakousko-Uhersko, Praha, a Československo, 1. čtvrt. 20. stol.
Stříbrný nástolec v secesním tvarosloví, oválného půdorysu na vyšší patce, se dvěma převýšenými uchy, perlovcovou bordurou a vyzlaceným interiérem je opatřen vložkou z bezbarvého skla zdobeného rubínovou a žlutou lazurou a brusy s květinovými a figurálními motivy a ve spodní části kaménky. Ag 800/1000, 277,77 g, 28,5x10x11 cm. R-U puncovní zn. S-30, mistr. zn. "FN". - Stříbrná cukřenka polokulovitého tvaru na nízké patce, vyzlacený interiér a perlovcová bordura, vložka z bezbarvého skla zdobeného brusy. Ag 800/1000, 84,47 g, Ø 10 cm, v. 4 cm. 1. čsl. punc. zn. S-38, mistr. zn. "EK". Spolu: kleštičky na cukr v obdobném dezénu, alpaka, d. 10 cm. Stav A-B.