A71/739
LETÍCÍ ANDÍLEK
Morava,
1. pol. 18. stol.
Vrcholně barokní dřevořezba s původní polychromií, zlacená křídla a drapérie, 61x48,5 cm, na zadní straně železný úchyt k zavěšení. Andílek dětsky baculatých proporcí je zachycen v pohybu - letu s rozpřaženými pažemi a roztaženými křídly, pravá noha je pokrčena, kolem levého stehna a klína obtočena bederní rouška.
Stav restaurováno.
Provenience: soukromá sbírka Brno (před r. 1969), sbírka Alexandra Skalického, Náchod.
Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2022.