Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Letící andílek

A71/739

LETÍCÍ ANDÍLEK

Morava, 1. pol. 18. stol.
Vrcholně barokní dřevořezba s původní polychromií, zlacená křídla a drapérie, 61x48,5 cm, na zadní straně železný úchyt k zavěšení. Andílek dětsky baculatých proporcí je zachycen v pohybu - letu s rozpřaženými pažemi a roztaženými křídly, pravá noha je pokrčena, kolem levého stehna a klína obtočena bederní rouška. Stav restaurováno. Provenience: soukromá sbírka Brno (před r. 1969), sbírka Alexandra Skalického, Náchod. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2022.