Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Dvojice adorujících andílků

A71/740

DVOJICE ADORUJÍCÍCH ANDÍLKŮ

Střední Evropa, 1. pol. 19. stol.
Protějškoví andílci dětských, anatomicky lehce předimenzovaných proporcí a komorního formátu, zachycení v pozicích adorantů: zpola letící, zpola klečící na obláčku, s jednou paží zdviženou vzhůru, zčásti zahaleni rouškami spadajícími z ramene a provlečenými klínem. Dřevo řezbované, leštěná běl, zlacení, 25x22x12 cm a 27x19x11 cm. Stav restaurováno. Stav odpovídající stáří, lepené paže. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2022.