Hlavní stránka > Aukce > 71. Vánoční aukce umění a starožitností > Sv. Jan Nepomucký

A71/743

SV. JAN NEPOMUCKÝ

Čechy, 19. stol.
Dřevořezba komorního formátu představuje stojícího světce v kanovnickém rouchu, s biretem na hlavě, otočené doprava ke kříži, který přidržuje pravou rukou na hrudi, v levé držel původně zřejmě palmovou ratolest, pohledová strana celoplošně zlacená. Vyšší podstavec s lehce projmutými stěnami je opatřen monochromním šedavým nátěrem a na přední straně nese reliéfně provedený a zlacený symbol světcova jazyka. Zadní strana plastiky (a podstavce) je téměř plochá, pojednaná schematičtěji a opatřená monochromním okrovým nátěrem. Celk. v. vč. soklu 22 cm. Stav B. Lepená levá ruka, místy drobné oděrky, krakely. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2022.