A71/745
MADONA MARIAZELLSKÁ
Dolní Rakousko,
19. stol.
Komorní dřevořezba lidového charakteru je volnou kopií votivní sochy trůnící Panny Marie s dítětem ze štýrského poutního místa Mariazell. Sedící Madona na pravém boku drží Ježíška, v rukou mají ovoce. Řezba je pojednána jako vysoký reliéf, koncipována pro čelní pohled, zadní strana je plochá, na nízkém soklu. Dřevo, polychromie, zlacení, v. 23,5 cm.
Stav C.