A72/004
Famiano Strada (1572-1649)
DELLA GUERRA DI FIANDRA
1639
Vel. 4°, 23,3x17,2 cm. 517 číslovaných s. (poslední 2 listy mají chybnou paginaci: opětovně 507, 508 a 509) + nestr. úvod a rejstřík, italsky, z latinského originálu (1. vyd. 1632) přeložil Carlo Papini. Pevná pergamenová vazba. V textu ozdobné iniciály, titulní list a 7 dvoustránkových mědirytin s vyobrazením bitev (z pův. 11). Vydal Hermanno Scheus v Římě roku 1639. 1. vydání v italštině. Poškozeno vlhkostí, vazba rozvolněná, částečně restaurováno, chybí s. 441-442 a 4 z 11 rozkládacích ilustrací. Na předním přídeští ex libris Military Collection Anne S. K. Brown.