Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Lysistraté

A72/040

Aristofanés (446-385)

František Kupka (1871-1957)

LYSISTRATÉ

1911
Vel. 4°, 28,2x21 cm, 114 s., fr. Luxusní celokožená francouzská vazba se čtyřmi vazy ze zeleného marokénu s intarzováním, signována na přídeští "ECOLE ESTIENNE", obálka vevázána na začátku, titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Z řečtiny přeložil a předmluvu napsal Lucien Dhuys, 20 barevnými lepty v textu plus jedním celostránkovým na frontispisu knihu vyzdobil František Kupka, v Paříži v roce 1911 vydal Librairie A. Blaizot. Krom jediného kusu obsahujícího originální akvarely Františka Kupky a dalších deseti vyhrazených pro vydavatele byl celkový náklad 250 číslovaných kusů, z toho prvních 100 přednostních číslovaných 1 - 100 na papíru Japan Imperial obsahující první tři stavy leptů a dalších 150 číslovaných 101 - 250 na papíru velin d`Arches obsahující jeden výsledný stav barevných leptů v textu. Tento exemplář nese číslo 178. Lehce vybledlá kůže na hřbetu, několik oděrek na vazech a hřbetu, při okrajích mírně poškozený hedvábný potah předsádky