A72/052
Karel Pekárek (1917-?)
Z BÍLÝCH HOR - 9 DŘEVORYTŮ
1944
Nekompletní soubor dřevorytů obdobných rozměrů ca 8,5x15,5 cm na hedvábném papíře. V cyklu je obsaženo 6 motivů, z toho 5 signovaných, datovaných, číslovaných (68/150) a paspartovaných (20x29,5 cm), jeden další a některé z nich opakovaně - volné, neznačené (celkem 7 ks) + trojice ex libris menších formátů. Uloženo v papírové obálce s chlopněmi, opatřené věnováním p. Stanislavu Gajdošíkovi o Vánocích 1944 s podpisem Karla Pekárka. Obálka ušpiněná, volné listy lehce pokrčené.
Z pozůstalosti Stanislava Gajdošíka