Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Bohyně, světice, ženy

A72/056

Stanislav Kostka Neumann (1875-1947)

Josef Čapek (1887-1945)

BOHYNĚ, SVĚTICE, ŽENY

1915
Vel. 8°, 20x11 cm, 88 číslovaných s., česky. Pevná lepenková nakladatelská vazba s tlačeným a zlaceným dekorem s emblémem edice a nápisem na hřbetě. Titulní strana tištěná v černé a zelené barvě. Frontispice: původní litografie Josefa Čapka. Úprava M. Kaláb, vazba Antonín Jelínek. V Praze roku 1915 vydal František Borový jako II. svazek edice Zlatokvět. Celkový náklad 1200 výtisků. Vazba lehce ušpiněná a s drobnými oděrkami, na několika stranách otisky prstů, jinak velmi dobrý stav. Věnování s podpisem nakladatele. Publikováno: Alena Pomajzlová, Vidět knihu / Knižní grafika Josefa Čapka, Praha 2010, s. 58, obr. 2.3.1.