Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Pásmo

A72/057

Guillaume Apollinaire (1880-1918)

Josef Čapek (1887-1945)

PÁSMO

1919
Vel. 4°, 26,9x19,7 cm. 16 číslovaných s., česky. Volné listy s 15. linoryty Josefa Čapka. Vydal v Praze Fr. Borový; 1919. Přeložil Karel Čapek. Pásmo s 12 Čapkovými linoryty vyšlo nejdříve 6. února 1919 v časopise Červen, toto 1. knižní vydání s 15 linoryty bylo vydáno v dubnu 1919. Publikováno: Alena Pomajzlová, Vidět knihu / Knižní grafika Josefa Čapka, Praha 2010, s. 63-68, 208, č. kat. 8. Restaurovaná obálka, poslední list s typografickými poznámkami se dvěma sklady. Stránky s texty a dřevoryty v dobrém stavu bez poškození.