Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Pantomima

A72/079

Vítězslav Nezval (1900-1950)

Jindřich Štyrský (1899-1942)

PANTOMIMA

1924
Vel. 8°, 25x16 cm. 140 číslovaných s., česky. Původní brožovaná vazba. Titulní strana tištěna v černé barvě, obsahuje podpis Vítězslava Nezvala s datací 26. X. 1928. Redakce František Götz. Obálka a ilustrace Jindřich Štyrský. Obrazové přílohy. Hudební příloha Jiří Svoboda. Doslov Jindřich Honzl. Typografická úprava Karel Teige. Vydalo Ústřední studentské knihkupectví a nakladatelství v Praze v září roku 1924 jako 1. svazek edice Pražské saturnalie. Celkový náklad 1000 výtisků. Restaurováno, poškozená obálka. Publikováno: Karel Srp, Karel Teige a typografie. Asymetrická harmonie, Praha 2009, s. 47-49.