Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Slezské písně

A72/153

Petr Bezruč (1867-1958)

Jindřich Svoboda (1909-2001)

SLEZSKÉ PÍSNĚ

1951
Vel. 8°, 20,5x12,5 cm. 186 číslovaných s., česky. Pevná zelená marokénová vazba s barevným a zlaceným dekorem, značená, signovaná a datovaná (1954) na zadním přídeští Jindřichem Svobodou. Hřbet se zlatými typy. Obálku a typografickou úpravu navrhl Oldřich Menhart. Obálka vevázána na konci. Ilustrováno 9 (převážně barevnými) dřevoryty B. Laciny. Vydal Spolek českých bibliofilů jako 2. svazek edice Díla v nakladatelství Československý spisovatel v Praze roku 1951. 14. vydání (3. bibliofilské). Celkový náklad 500 číslovaných, autorem a grafikem podepsaných výtisků na ručním maršovském papíře. Tento výtisk má číslo 297. Uloženo v kartonovém pouzdru. Lehce vybledlý hřbet, jinak výborný stav. Z pozůstalosti Stanislava Gajdošíka