Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Slezské písně

A72/154

Petr Bezruč (1867-1958)

Josef Dvořák

SLEZSKÉ PÍSNĚ

1946
Vel. 8°, 21x14,5 cm, 185 číslovaných s., česky. Pevná polokožená individuální vazba s barevnou a zlacenou intarzií, hřbet s 5 vazy a zlatými typy. Titulní strana tištěna v černé barvě. Barevné dřevoryty: signet a frontispice od Ferdiše Duši. Vydal Pokorný a spol v Brně v červenci 1946, 10. vydání. Celkový náklad 15000 výtisků. Na patitulu věnování, na nepotištěné straně před titulem rukopis básně Dva světy s Bezručovým podpisem a datací "31. V. 1947". Uměleckou vazbu provedl Josef Dvořák. Obálka vevázána. Výborný stav, jen lehce odřená vazba, uvnitř jedna poznámka perem.