Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Achilleus a Penthesileia. Příběh z Trójské války

A72/157

Vladimír Tomeš (1930-2019)

Jan Kavan (1947)

ACHILLEUS A PENTHESILEIA. PŘÍBĚH Z TRÓJSKÉ VÁLKY

2005 (vazba 2008)
Vel. 21,6x30,4 cm. XXXVI číslovaných s., česky, podle Quinta ze Smyrny převyprávěl Vladimír Tomeš. Celokožená zavěšovaná individuální vazba Elišky Čabalové podle Bradela, mořená teletina, aplikace plastických kožených štítů, slepotisk, zlacení, puncování. Ručně šitý kapitálek. Zlacený titul a ořízka. Atypické zasunovací pouzdro s výřezy na plastiku knihy. Značeno slepotiskem na zadním přídeští: Eliška Čabalová. Bez obálky. Frontispice a dalších 9 signovaných barevných leptů od Jana Kavana. Grafická úprava Petr Foltera. Vydal Vladimír Beneš v nakladatelství Bonaventura v Praze roku 2005 jako 21. svazek bibliofilské edice EVA. Celkový náklad 100 číslovaných výtisků na bibliofilském papíře Excudit Plzeň. Tento exemplář nese číslo 34. V tiráži slepotiskové razítko nakladatelství.