Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Praecepta ad puellas

A72/168

Publius Ovidius Naso

Bohumil Krátký (1913-?)

PRAECEPTA AD PUELLAS

1944
Vel. 4°, 25x20 cm. Nestránkováno, česky, přeložil Ivan Bureš. Titulní strana tištěna v černé barvě. Měkká šitá vazba v papírové obálce. Frontispice a 3 další signované a datované suché jehly: Bohumil Krátký. Z Ovidiova díla Umění milovati vybral Josef Gabriel a jako soukromý tisk upravil Josef Hašek. Vydáno v Praze na podzim roku 1944. Celkový náklad 150 exemplářů, vytiskl Miro Pegrassi na ručním lise na anglickém měditiskovém papíře a Hollandu Pannekoek. Tento exemplář je tištěn na papíře Holland Pannekoek. V tiráži razítko "Ex libris Lidmila Turková Praha". Věnování s podpisy překladatele a výtvarníka k Vánocům 1944. Výborný stav, pouze obálka s lehce natrženým hřbetem.