Hlavní stránka > Aukce > 72. Bibliofilie a vzácné tisky > Karel Hynek Mácha očima grafiků II.

A72/188

František Dvořák (1920-2015)

Různí autoři

KAREL HYNEK MÁCHA OČIMA GRAFIKŮ II.

1985
Vel. 4°, 30x21 cm. 10 původních grafických listů, vesměs suché jehly s leptem, autoři: J. Bauch, J. Hadlač, J. Istler, O. Janeček, L. Jiřincová, A. Laufrová, J. Liesler, B. Reynek (na zadní straně tužkou: "tisk 1983 z původní desky"), J. Souček a V. Zykmund, kromě Reynkova posmrtného tisku všechny signovány, datovány a číslovány. Text František Dvořák + Máchova báseň Noc, volné listy v lepenkové obálce. Vydal ke 175. výroční narození K. H. Máchy na ručním papíře z Velkých Losin Josef Stejskal v Poličce roku 1985 v počtu 70 ručně číslovaných výtisků a několika autorských výtisků jako neprodejný tisk. Výborný stav.