Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Necudnost z cyklu "Ctnosti a neřesti"

A73/006

Heinrich Aldegrever (1502-1561)

NECUDNOST Z CYKLU "CTNOSTI A NEŘESTI"

1552
Mědirytina na papíru, 9,8x6,4 cm. Pod čarou značeno latinsky "Depmmit ingenuas animi caligine vires... /Contemptrix summi spurca Libido Dei / Die Greed“ (B. 127) Stopy po starém restaurování z rubu, zahnědlý papír, odřené kraje, oříznuto na spodní straně do řádku textu: "Contemptrix summi spurca Libido Dei" chybí. Bartsch 127.

Vyučený zlatník. Později se začal věnovat rytectví a nástěnné malbě. Po návštěvě Holandska ho ovlivnila díla od Joose van Cleveho či Bernaerta van Orleyho. V Norimberku se seznámil s díly od Albrechta Dürera, jehož grafické práce ho velmi učarovaly. Jeho grafické tvorbě se po vzoru Dürera objevují biblické a mytologické náměty.

Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Vydražená cena: 8 500 Kč