Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Pád Tróji a útěk Aeneův

A73/010

Giorgio Ghisi (1520-1582)

PÁD TRÓJI A ÚTĚK AENEŮV

kolem 1545
Mědirytina na papíru, 50,5x39 cm. Značeno dole zleva: "Roma Antonÿ Lafreri formis; I.B.MNTVUNVS.IN; GEORGIVS MANTVANVS, F". Vzácný exemplář italského, v Zaalpí poučeného rytectví, o jehož významu vypovídá i cena dosažená letos v lednu za list tohoto autora v aukci u Christies, která přesáhla 10 000 USD. Tento list je zastoupen ve sbírkách nejprestižnějších světových muzeí. viz: https://www.christies.com/lot/lot-6411357?ldp_breadcrumb=back&intObjectID=6411357&from=salessummary&lid=1 Paspartováno, rámováno, zaskleno. Perfektně dochovaný exemplář, dole a vlevo ořez na hranu tiskové plochy, shora a vpravo okraj 2-5 mm. Středem sklad. Lit: Bartsch 29; Lewis & Lewis 8

Ghisi byl italský rytec z Mantovy, který také pracoval v Antverpách a ve Francii. Vytvářel tisky ve stylu pozdního manýrismu, ale i rytiny na brnění z damascenské oceli, známé z jeho antverpského pobytu. V šedesátých letech se vrací do Itálie. V posledních letech svého života byl zaměstnán jako komorník u vládnoucího Mantovského rodu Gonzagů.

Vyvolávací cena: 29 000 Kč