A73/138
August Carl Haun (1815-1894)
DIE ALTENSTEINER FELSEN BEI LIEBENSTEIN
Dvoubarevná litografie na papíru, 28,3x41 cm. Podle Hergtovy kresby litografoval A. Haun, tiskl W. Korn v Berlíně. Paspartováno, rámováno, zaskleno.
August Carl Haun - německý malíř a grafik, jeden z autorů alba vedut českého království, vydaného nakladatelem Eduardem Hölzelem v roce 1864 ve spolupráci s malíři, kreslíři a litografy A. Haunem, Františkem Kalivodou a Edvardem Heroldem. Jednalo se o soubor 48 litografií s názvem "Malerisch-historisches Album des Königreichs Böhmen", doprovázených úvodním textem Ferdinanda B. Mikovce a zachycujících významná města, hrady, zámky či jiná místa českých zemí.
Vydražená cena: 3 000 Kč