A73/148
August Carl Haun (1815-1894)
BOSKOWIZ
1854
Původní litografie na papíru, 19,5x26,5 cm. Podle vlastní kresby litografoval A. Haun. Vyd. E. Hölzel v Olomouci. Lito. sign. v desce vlevo dole. S německým titulem "Boskowiz" pod čarou, původně součást "Malerisch-historisches Album von Mähren und Schlesien".
Rámováno, zaskleno.
Drobné rzivé skvrnky mimo tiskovou plochu.
August Carl Haun - německý malíř a grafik, jeden z autorů alba vedut českého království, vydaného nakladatelem Eduardem Hölzelem v roce 1864 ve spolupráci s malíři, kreslíři a litografy A. Haunem, Františkem Kalivodou a Edvardem Heroldem. Jednalo se o soubor 48 litografií s názvem "Malerisch-historisches Album des Königreichs Böhmen", doprovázených úvodním textem Ferdinanda B. Mikovce a zachycujících významná města, hrady, zámky či jiná místa českých zemí.
Vydražená cena: 2 200 Kč