A73/152
František Kalivoda (1820-1859)
WELLEHRAD
60. léta 19. stol.
Původní litografie na papíru, 19x26 cm. Podle Kaliwodovy kresby litografoval W. Loeillot. Vyd. E. Hölzel v Olomouci. Lito. sign v desce vlevo dole. S německým titulem "Wellehrad mit der Burg Buchlau" pod čarou.
Rámováno, zaskleno.
Stav C.
Na spodním okraji mimo tiskovou plochu mapa způsobená vzlínající vlhkostí.
František Kalivoda - český malíř, kreslíř a litograf. Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni v letech 1845–1850. Okolo roku 1840 začal publikovat veduty českých moravských a slezských měst, hradů, zámků a dalších památných míst, obvykle s figurální stafáží v popředí. Od roku 1846 maloval akvarely ve Vídni. Pro olomouckého nakladatele Eduarda Hölzla (1817–1885) vytvořil spolu s Augustem Carlem Haunem (1815–1894) soubor moravských a slezských vedut Malerisch-historisches Album von Mähren und Schlesien (vydáno v letech 1857–1860). Dále zachycoval významné události (cyklus litografií Oktoberrevolution s výjevy z říjnové revoluce 1848 ve Vídni) a portréty.
Vydražená cena: 3 200 Kč