Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Trojice akvarelů

A73/207

František X. Diblík (1887-1955)

TROJICE AKVARELŮ

1911
Tři akvarely na papíru, dva přímořské motivy a venkovský motiv, 22x14,5 cm, 18,5x14,5 cm a 28x19,5 cm, signováno a v prvních dvou případech i datováno vpravo dole (tužkou, poslední tuší) "F. X. Diblík -1911-", první kresba značena vlevo dole "Ragusa". Rámováno, zaskleno.

František X. Diblík - malíř žánrů a portrétů, výtvarník československých legií v Itálii. Rodák z Nalžovic u Sedlčan, který jako malíř působil v Praze. Studoval na Akademii u Hanuše Schwaigera.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 6 000 Kč