Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Studie

A73/214

Jaroslav Král (1883-1942)

STUDIE

1929
Kresba barevnými pastely na papíru, sign. a dat. vlevo dole "Král 1929". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Jaroslav Král – malíř, kreslíř a profesor figurální kresby na škole architektury při brněnské technice. Studia absolvoval na uměleckoprůmyslové škole a posléze akademii v Praze u prof. Hynaise. Vytvářel ponejvíce figurální kompozice a podobizny a také témata ze sociálního prostředí, z nichž řadu uplatnil v brněnských denících.

Vyvolávací cena: 19 000 Kč
Vydražená cena: 19 000 Kč