A73/216
Míla Doleželová (1922-1993)
PORTRÉT DĚVČETE
Akvarel na papíru, 38x28 cm, sign. vpravo dole tužkou "M. Doleželová". Rámováno, zaskleno.
Míla Doleželová - malířka narozená roku 1922 v Prostějově, absolventka Akademie výtvarných umění v Praze v grafické speciálce prof. Vl. Pukla, jehož asistentkou na akademii pak zůstala ještě několik dalších let. Pedagogickou dráhu však poté opouští a plně se věnuje malbě - figurální a především monumentální, čerpající intenzívně ze života Romů, později pak prostých lidí obecně.
Vyvolávací cena: 2 800 Kč
Vydražená cena: 8 500 Kč
Vydražená cena: 8 500 Kč