A73/220
Josef Liesler (1912-2005)
PODIVNÍ SOUDCI
1945
Barevná litografie na papíru se slepotiskovým razítkem "ELK" (vlevo dole), 29,8x40 cm, list 41,8x51 cm, sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "Liesler 45". Nečíslováno, číslovaných tisků bylo vydáno 300 ks.
V roce 1944 Josef Liesler poprvé představil své obrazy podivných soudců. Jimi, podobně jako obrazy Salome ze stejné doby, vrcholí období jeho válečných podobenství.
Pokrčený horní okraj listu - převážně mimo obrazovou plochu.
Vydražená cena: 3 600 Kč