Hlavní stránka > Aukce > 73. Starožitnosti a umělecké předměty > Zátiší

A73/301

František Theodor Dallinger (1710-1771)

ZÁTIŠÍ

pol. 18. stol.
Olej na plátně, 67x52 cm. Zátiší s červenou řepou, kapustou a houbami. Reprezentativní dílo významného barokního mistra, spojeného životem i dílem s českým kulturním prostředím 18. stol. Rámováno v dobovém řezbovaném a zlaceném rámu.

František Theodor Dallinger - rodák z rakouského Lince byl čelním představitelem rakouské malířské rodiny Dallingerů. Během svého studia podnikl cestu do Itálie, Francie a Německa. Od roku 1737 se usadil v Praze. Věnoval se rozměrným oltářním malbám, ale i kabinetní produkci, jíž se začal zabývat pod vlivem Johanna Rudolfa Byse, Johanna Adalberta Angermayera a Kašpara Hirschelyho. V českém prostředí se prosadil zejména jako dvorní malíř rodiny Liechtensteinů. Jeho díla jsou uložena například i ve sbírkách Rudolfina a strahovského kláštera, ale i v obrazárně kláštera ve Vyšším Brodě.

Vyvolávací cena: 90 000 Kč