A73/327
Eduard Wirth (1870-1935)
DALMATSKÉ POBŘEŽÍ
1933
Olej na malířském kartonu, 52,2x39 cm. Pobřežní krajina se skupinou budov v prvním plánu. Rámováno.
Eduard Wirth - malíř českého původu, jenž se s rodinou vystěhoval do Rumunska, později vystudoval na malířské akademii v Benátkách. Stal se profesorem na akademii v Káhiře a egyptská vláda jej pověřila výzdobou mnoha veřejných budov. Na konci života se vrátil do rodného Brna.
Vyvolávací cena: 5 000 Kč